Toskánsko, ako a kam sme sa vybrali cestovať

Taliansko je našou srdcovou záležitosťou, každý región sa nám páči, ale i v tejto krajine máme to svoje top miesto = Toskánsko. V Toskánsku si každý nájde to svoje, pekné pláže, výbornú gastronómia či najkrajšie výhľady na krajinu.

Domáce cestoviny a k tomu kvalitné víno priamo z okolia sú typickým jedlom Toskánka

Toskánsko sme tento rok navštívili po tretíkrát. Pri každej návšteve tohto regiónu sa snažíme navštíviť nové miesta, ktoré sme ešte nevideli. V tomto roku sme si urobili okruh Pisa – Cecina – Florencia – Arezzo – Piombino – Livorno – Pisa. Miesta v okruhu som napísala ako záchytné body, aby ste si lepšie vedeli predstaviť kadiaľ sme sa pohybovali. Spolu sme prešli 1300 km a počas 10 nocí sme boli ubytovaní  v štyroch zariadeniach.

Volterra

Tento rok sme sa rozhodli, že Toskánko navštívime letecky, chceli sme krajinu naozaj precestovať, doslova krížom krážom (čo si myslím, že sa nám naozaj podarilo). Letenky sme objednali cez leteckú spoločnosť Laudamotion, Viedeň – Pisa – Viedeň. Cena letenky i s batožinou nás vyšla na 50 Euro/osoba, teda spolu 200 Euro za celú rodinu. V cene letenky sme mali dve príručné batožiny, jeden menší ruksak a menší kufor (cabin bag) pre každého z nás, teda i pre deti. Musím podotknúť, že letenky sme kupovali v čase, keď dve príručné batožiny boli v cene jedenej letenky (platilo pre nákup leteniek do 21.februára).

Vinárska oblasť Bolgheri

Ak momentálne chcete kúpiť letenky cez Laudamotion, v cene letenky máte jeden menši ruksak, ak chcete dokúpiť ďalšiu príručnú batožinu, vyjde vás menší kufor od 6 – 12 Euro jednosmerne, teda cca do 25 obojsmerne, teda pri štyroch menších kufroch pre 4 člennú rodinu sa môžete dostať na cenu plus 100 Euro k cene leteniek. Okrem príručnej batožiny je možné si dokúpiť i väčší kufor, ktorý vás vyjde cca na 50 Euro obojsmerne.

Výhľad z našej izby v Residence il Paradiso

Ak si chcete zaparkovať auto na letisku, odporúčam spoločnosť Parken beim Flufhafen, zaplatíte na jeden týždeň 59 Euro, v cene je zahrnutý i odvoz na/z letiska. Nás tentokrát odviezol tam aj späť dobrý kamarát 🙂

Úžasne zvlnená krajina, typická pre Toskánko 🙂

Auto sme si požičiavali cez Rentalcars, za požičanie auta sme zaplatili 180 Euro na 11 dní, požičiavame si vždy stredne veľké auto, hlavne kvôli kufru, aby sa nám tam okrem všetkej batožiny, zmestil i kočík. Pri požičiavaní auta, je dôležité, naozaj si dobre prečítať podmienky požičiavania auta. Niektoré auto požičovne vyžadujú kreditnú kartu, pre prípad havárie, nie hotovosť, nie debetnú kartu. Pri nepozornosti sa môžete ocitnúť v situácií, že budete musieť zaplatiť pokutu za nedodržanie podmienok, ktorá sa môže vyšplhať až do výšky niekoľko 100 Euro.

Božské tiramisu

Cestovné poistenie máme celoročné, ktoré nás celú rodinu stojí 30 Euro ročne. Sme klientmi Tatrabanky, u ktorej využívame tento doplnkový produkt.

Biele pláže v Toskánsku

Letenú dovolenku sa vždy snažíme vyberať mimo hlavnej sezóny, túto cestu sme si naplánovali na jún. Mimo sezóny sú lacnejšie letenky, ubytovanie a všade je omnoho menej ľudí ako v sezóne. Ak i vám to dovoľujú možnosti a nie sú vaše deti ešte školopovinné, netreba sa ničoho báť, v mesiacoch jún a september je more už, alebo ešte príjemné na kúpanie.

Castiglioncello

Článok o Toskánku som zámerne rozdelila na viacero článkov, aby na jedenkrát nebol príliš dlhý, alebo ak niekoho zaujíma len doprava a presuny, nemusí si ťažko informácie pohľadávať. Ak vás zaujíma, kde sme bývali a ako sa nám tam páčilo, nech sa páči článok Toskánsko, výhľady za milión, je práve pre vás 🙂

Jeden komentár k “Toskánsko, ako a kam sme sa vybrali cestovať”

  1. Spätné upozornenie: social signals service

Komentáre sú zakázané.