O mne

Volám sa Zuzana Mišovičová Hámorošová, som mamina dvoch detí a vášnivo rada cestujem. Cestovanie mi otvára myseľ, obzor, je pre mňa veľká banka nápadov.

S mojim manželom Richardom, s našim psíkom Dínkom a s chlapcami Viktorkom (2013) a Vilkom (2016) cestujeme  od útleho veku. Vo veľkej miere sme sa cestovaniu venovali už pred narodením našich detí a však po ich narodení nám cestovanie dávalo ešte väčší zmysel, ukázať našim najmilším svet a pritom sa mnohé naučiť.

Pre našu rodinu je cestovanie už akým si spojovacím prostriedkom, kedy sa venujeme len jeden druhému, čím sa naše puto ešte viac prehlbuje.

S deťmi sme precestovali krajiny Európy:  Slovensko, Rakúsko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Taliansko, Španielsko. Snažíme sa využiť potenciál zaujímavých miest v blízkej dostupnosti od nášho domova Svätý Jur.

Naša rodina najviac obľubuje pláž, či už pri mori,  pri jazere, alebo pri rieke. Máme vo veľkej miere precestované Taliansko kam sa niekoľkokrát do roka radi vraciame. Radi skúšame nové miesta, pláže,  typy ubytovania a spôsoby prepravy.

Naše deti obľubujú cestovanie, pýtajú sa každý deň kam pôjdeme najbližšie na „výlet“ a čo tam budeme robiť. Zaujímajú sa o geografiu,  gastronómiu a o zvyklosti danej krajiny. Cestovanie pre nich nie je žiadne trápenie, práve naopak, je to pre nich veľká zábava a  tým pádom, pre nás tiež.

Z dôvodu, že sme sa veľakrát stretli s názorom, že cestovanie s deťmi je komplikované, finančne náročné, alebo dokonca úplne nevhodné, som sa rozhodla založiť blog o cestovaní s deťmi a podobným rodinkám ako sme my ukázať, že to vôbec nemusí byť zložité, ale práve naopak, veľmi inšpiratívne.